linky

Valašský pohár MTB-XC

Nedělní závod v Ratiboři

Ahoj bajkeři.

Pár organizačních drobností k nedělnímu závodu v Ratiboři.

Pro ty, kteří zde ještě nebyli uvádím, že start/cíl závodu bude situován v areálu místní hasičské zbrojnice, která se nachází na pravé straně cesty v případě příjezdu od Valašského Meziříčí resp. Vsetína. Je to kousek před křižovatkou cesty vedoucí na Kateřinice, jinými slovy cca 400, 500 m za cedulí Ratiboř. ( event. na levé straně ze strany od Zlína nebo Bystřice pod Hostýnem).

Je to takový malý areál s pódiem, hromadou laviček a hospůdkou. Ty hospůdky v okolí cca sta metrů jsou čtyři. Ta v areálu tradičně nachystá nějaké to jídélko pro hladové. Nečekejte ale nic pro bajkery :-))).

Parkování doporučuji  někde v blízkosti areálu, je zde poměrně široká cesta, dále naproti přes potok a poměrně dost drobných parkovišťátek a ploch je v okolí nespočet. Nejezděte nám do areálu, protože příjezdová štěrková komunikace bude sloužit jako startovní rovinka. Vedle ní budou stát pouze vozidla pořadatelů.

Registrace k závodu bude probíhat v již zmíněném venkovním pódiu.

Nachystány jsou již tradičně 3 délky okruhů. Ten pro nejmenší závodníky bude mít délku cca 350 metrů a bude přímo uvnitř areálu. Trať budeme chystat až ráno, neboť v sobotu je zde až do večera akce, která vylučuje stavbu již od soboty. Pokud by jste přijeli hodně brzo, dejte nám chvilku času na její přípravu.

Střední ( cca 1100 m) a velký okruh ( cca 2400 m) je již nachystán a někteří zde již od středy naplno trénují. Tratě jsou plně posečeny, pohrabány, popadané stromy pořezány a odstraněny, trať je vymetena. Jediné místo, které nebude úplně na 100 % je komunikace na kterou skočíte přímo po startu, protože je zde vyfrézován úsek cca 100m a nějaký ten výkop. Mám slíbeno, že vše bude v neděli vysypáno makadamem. Horáky snad projedou :-). Jenom doporučuji po startu nehrotit vše prvních 200 m. V kopcích bude času dost… Dále všem doporučuji dávat bacha v koncovém sjezdu před návratem do areálu. To je asi nejnebezpečnější místo na celé trati, hlavně pro děcka v kategoriích předžáků a mladších žáků, kteří ještě technikou úplně nedisponují na top úrovni. Není ostuda zde slézt, pokud si nejsou sami sebou jistí, tato informace je určena hlavně pro rodiče a trenéry, ať své svěřence patřičně instruují… Já vše ještě budu před starty zdůrazňovat. V minulých letech tady pár úrazů bylo, nějaké ty zlomeninky …

Pro krve lačné diváky to má však své kouzlo….

Tak prozatím vše..

Snad jenom ještě v krátkosti dodám, že finálový závod v Semetíně se neuskuteční v místě zvaném Nivky ( u Bike Arény Vsetín, jak jsme původně plánovali, neboť správce lesů nám neodsouhlasil vjezd počtu očekávaných vozidel), ale proběhne na původní Semetínské trati. Tento týden jsem se dohodl se správcem zdejších lesů Mirkem Macíkem, za což mu děkuji. Novinkou však bude, a každý bude moci zvážit zda k dobrému či zlému, to, že místo startu letos poprvé za 15 let nebude u fotbalového hřiště ale cca o 400 m níže ve znovuobrozeném rekreačním areálu bývalého koupaliště v Semetíně, o jehož úspěšné vzkříšení se pokouší náš kamarád Luboš Pala s otcem Ivanem. A to sebou nese novinky. Gró zůstane stejné – hodně, hodně technická trať se slušným převýšením, ale nově přibudou překvapivé novinky v poměrně rozlehlém Semetínském areálu mezi množstvím rybníků, průjezd přes polonapuštěné „koupaliště“ v těsné blízkosti pstruhů apod. Nejmenším miminům sice díky tomu odpadne přejezd přes tradiční brod, ale všichni ostatní o něj nepřijdou. Na druhou stranu přibude gulášek, grilovačka, chytání a konzumace pstruhů a další radovánky. Pokud vyjde počasí nemusí to být špatné. Parkovací plochy jsou dvě v bezprostřední blízkosti vjezdu do areálu. Kousek od areálu je také výborná pizzerie, kde však dostanete i vynikající kolena a případné další parkovací plochy jsou další kousek pod ní. Nezapomeňte, bude to finálový závod….!!!

Ahoj

Ivan Machulka

Nejbližší akce

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Tento projekt byl finančně podpořen Nadací SYNOT zřizovanou senátorem Ivo Valentou.

Force

FORCE - beForce

SAMOHÝL MOTOR

SAMOHÝL MOTOR

© Copyright 2020 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild