linky
 

Aktuality

Report, fotky a výsledky Valašský pohár Ratiboř 8.6.2014

Ahoj

Nechtěný nedělní termín přilákal do Ratiboře 169 závodníků. Čekal jsem víc. Největším problémem tohoto termínu v souvislosti s uvedenou účastí byla již minule avizovaná „kolizní“ akce v Kunčicích pod Ondřejníkem. Sešlo se nám více faktorů v tento konkrétní víkend a termín musel být narychlo překopán a stanoven tak jak byl. Bohužel. Příští rok budu muset dávat většího bacha.

Počasí bylo luxusní, snad až moc. Aspoň já měl večer uvařený mozek, a to jsem ještě o půlnoci musel zajet pro Báru, která se vracela z mistrovství Evropy. Domnívám se, že hlavně mužské kategorie si to vedro musely protrpět až do konce, hlavně v těch dvou hlavních výjezdech. Někteří kluci to lámali docela na fest…

Spolupráce s obcí byla pro pořadatele luxusní, zázemí fungovalo velice dobře, „zničili“ jsme pouze jeden z dámských záchodů, na kterém prasklo plastové koleno. Vše ostatní určitě bez chyb. Doufám, že všichni ocenili anglický trávník po celé délce trati :-).

Neměli jsem od zdravotnic hlášeny žádné úrazy, na rozdíl o minulých let. I navzdory tomu, že jeden z fandů, který na každé z projíždějících děcek v cílovém sjezdu křičel ať nebrzdí. Trošičku mě to vytáčelo. Před startem předžáků a mladších žáků jsem na startu všechny varoval, ať tam jedou s rozumem, a pokud se necítí, ať klidně slezou z kola. Tak „ s rozumem“ v konečném důsledku znamená bez brzd….Hm…Myslím, že příště ho posadíme na kolo, zakážeme mu brzdit, a možná to ve špitále přehodnotí. Například tak, jako jeden z místních riderů, který se bez přílby zapojil do závodu těchto kategorií náctiletých, byť sám ve věku cca 23 let a možná i posilněn nějakým alkoholem nebo něčím jiným (?)! Myslím, že měl obrovské štěstí, že trefil pouze strom obložený našimi „airbagy“. Chlap letěl na jednu stranu, kolo na druhou stranu a naštěstí nepřibral v letu nikoho ze závodníků jedoucích po trati. Možná taky zaslechnul radu o nebrždění…Asi se mu hodně rozsvítilo, protože se těžko zvedal, a rychle se ztratil do nějakého temného koutu vylízat si rány.

No a finále se nám přiblížilo. Nezapomeňte do kalendáře mrknout na termín 28. 6.. Jedná se tentokrát o sobotu a závod se bude konat v Semetíně, Zázemí tentokrát nebude na fotbalovém hřišti ale bude poprvé v 15-ti leté historii závodu v areálu bývalého ( a znovuobnoveného) kempu zdejšího venkovního koupaliště. Nyní jsou v koupališti pstruzi, ale v době závodu by se přes část nádrže mělo přejíždět. Sám jsem zvědav, jak to dopadne :-).

Tak ahoj.

Ivan Machulka

Fotky ze závodu

Jako tradičně nabízím ke zhlédnutí pár svých fotek. A pokud máte zájem, mrkněte taky na odkaz: cefra.rajce.idnes.cz, na který mě upozornil jeden z přihlížejících fotografů.

Celá fotogalerie

Výsledky závodu

Tady si můžete stáhnout kompletní výsledky závodů z Ratiboře.

Komentáře   

Jiří Javůrek
0 # Odp.: Výsledky 8.6.14. Ratiboř Valašský pohár MTBJiří Javůrek 2014-06-10 11:44
Dobrý den, šlo by změnit ve výsledcích název týmu, mělo by tam být CK PeMaP Přerov místo Amenity, asi došlo z záměně jmen s mým bratrem, který jezdí v Amenity, děkuji, Jiří Javůrek
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
Admin webu
0 # Odp.: Výsledky 8.6.14. Ratiboř Valašský pohár MTBAdmin webu 2014-06-10 11:58
Váš požadavek jsem přeposlal na Ivana Machulku
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Nejbližší akce

Žádná aktuální akce.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2019  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Tento projekt byl finančně podpořen Nadací SYNOT zřizovanou senátorem Ivo Valentou.

Force

FORCE - beForce

Poslední komentáře

Cyklo odkazy

www.facebook.com/BezpecneNaKole
Facebook stránka: Cílem akce je naučit děti, jak se zachovat v neočekávaných situacích a seznámit je se základními bezpečnostními pravidly .

© Copyright 2019 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild