linky
 

Aktuality

Reportáž ze závodu Veselá 2017

Ahoj.

Posílám malý pozdrav ze závodů z Veselé u Valašského Meziříčí. Fotky a výsledky už máte na webech. Tak ještě trošku nějakého tradičního pokecu o tom, jak jsem přípravu na nový ročník a závod viděl já svýma očima.

V sobotu, když jsem šel omrknout stav budoucí trati, tak jsem snad poprvé za těch 18 let, co se kolem těchto závodů motám, měl pocit hraničící s jistotou, že závod v pondělí nebude možné uskutečnit. Ne snad z důvodů mokré trati, ale hlavně proto, že budoucí parkoviště bylo absolutně pod vodou. Fakt jsem si myslel, že zaparkovat by tady bylo možně leda tak s traktorem. Z lesa vytékalo obrovské množství vody, která se rozlévala i na louku, kde se měla nacházet startovní rovinka a příjezdová cesta k parkovištím. Naštěstí v sobotu odpoledne přestávalo pršet a v neděli už byl člověk trošičku optimističtější. Voda na trati až tak nevadí, i když asi většina závoďáků dá přednost sluníčku. Ale to parkoviště…

Díky vydatnému dešti a také nové lesní výsadbě jsme nakonec přistoupili i ke zkrácení největšího stoupání na zdejším okruhu a chybějící úsek nahradili novou pasáží nalevo od něj. V době páskování byl tento nový úsek v podstatě suchý a mysleli jsme, že ho většina závoďáků přivítá. V pondělí jsme zjistili, že realita je poněkud jiná. Voda, která všude jinde postupně vysychala, se naopak objevila v místech, kde jsme ji už nečekali. Jedním z těch míst byl už zmíněný nový úsek, kde se voda objevila v celé délce pasáže a dosahovala nad kotníky. Druhý, z kterého se staly bahenní koupele, byl pro změnu v místě, kde se přejížděla příjezdová komunikace. To bylo dílo. Hlavně pro ty mladší kategorie. Děcka se prala z tratí statečně. Ale ono si to vybralo svou daň. Na toaletách,  kde některé dobré duše ucpaly bahnem odpady. Následně se vyplavil celý suterén a obsluha bufetu z nás musela mít ohromnou radost. Tím zároveň chci apelovat na všechny, kteří si doma perou kolo, dresy, tretry a přílbu v umyvadle, aby to v Ratiboři nedělali.  Trochu mi to připomnělo Český pohár v Teplicích před pár lety. V okolí tratí byly přistaveny přenosné kadibudky, toi toiky. Samozřejmě některý, hygienou posedlý, účastník, který chtěl vykonat potřebu v tomto přenosném zařízení, dospěl k názoru, že hygieničtější bude, pokud si na otvor v kadibudce nesedne, ale dřepne si nad něj. Můžete si domyslet jak to dopadlo? Po něm tam už nikdo po ty dva dny potřebu nevykonal. Obsah střev nešel do díry, ale všude okolo…Krásný, hygienou prosluněný zážitek!  Pořekadla „Po nás potopa“ anebo „z cizího krev neteče“ jsou v tomto případě krásným příměrem… Smutné ovšem bylo, že každý kdo tu budku navštívil, se musel pokaždé pokochat hovincem jak od gorily.

Jinak ale musíte uznat, že počasí v pondělí bylo luxusní. Vzhledem k tomu jak to vypadalo v tu sobotu…Ještě teď mám spálený nos.

Po ránu byla trocha problémů při registraci, snad i díky tomu, že se nám toulaly po cestě počítače. Ale snad jste to všichni přežili. V Ratiboři už budou mít všichni závodníci vyjetá pořadí, a není důvod tam čekat hned od osmi hodin, jak v případě tohoto prvního závodu  :).

Musím pochválit všechny, kteří jste dorazili. Postarali jste se o náš historický rekord v počtu účastníků závodu. Bylo Vás 264. Díky za účast a vzhledem k tomu, jak to ještě 2 dny před závody vypadalo…Klobouk dolů.

Těším se na další závod, i když s tím počasím to opět nijak růžově nevypadá.

Tratě v Ratiboři jsou nachystané, opět jsme museli improvizovat kvůli vodě. Snad to protentokrát dopadne lépe… Uvidíme.


Ivan Machulka

Komentáře   

Tom
0 # Odp.: Reportáž ze závodu Veselá 2017Tom 2017-05-08 19:44
Mám k dané reportáži připomínku-cháp u,že je to nepříjemné když se ucpou toalety na záchodech vinou bahna z dresů,bot a kol..ale kde si měli účastníci závodů v Hrachovci,aspon ˇtrochu opláchnou tyto věci?byla zajištěna nějaká hadice,vapka nebo něco na opláchnutí?neby lo..takže mnohým nezbylo než nánosy bahna si naložit do auta a odvézt si to domů a pak vše kompletně oprát,umýt a vysát?není to trochu i vizitka pořadatelů?A dnešní závod Ratiboř to samé a přitom se konal v areálu hasičské zbrojnice.a reakce jednoho pořadatelů -však atˇ si vlezou do potoka,je hodně zarážející..mys lím,že v ceně startovného by asponˇtento základní servis opláchnout kola vodou měl být zajištěn..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
bajker
0 # Odp.: Reportáž ze závodu Veselá 2017bajker 2017-05-10 23:13
Jo a gulasek k tomu, uvědom si kolik platis startovné. Na kole pro zivot mas vse ale taky calujes. Bohuzel kavijarek a umiti kola doma. A jinak hodne bajkeru do toho potoka sla a ruce jim neupadly. Je to jenom o lidech Tome.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Nejbližší akce

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sledujte nás na FB

Podporují nás

Tento projekt byl finančně podpořen Nadací SYNOT zřizovanou senátorem Ivo Valentou.

Force

FORCE - beForce

SAMOHÝL MOTOR

SAMOHÝL MOTOR

Poslední komentáře

Cyklo odkazy

www.facebook.com/BezpecneNaKole
Facebook stránka: Cílem akce je naučit děti, jak se zachovat v neočekávaných situacích a seznámit je se základními bezpečnostními pravidly .

© Copyright 2020 SK EDIE TEAM, Created by Webdesign ekART, Vsetín and Tom Vild